Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy św. W okresie wakacyjnym tj. w lipcu i sierpniu biuro jest czynne trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek po wieczornej Mszy św. W okresie kolędowym biuro jest czynne tylko w sobotę od godz. 9.30 do 10.00.

Biuro parafialne jest nieczynne we wszystkie niedziele, święta i uroczystości kościelne i narodowe.

Intencje Mszy św. można zamawiać w biurze parafialnym lub w niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii.

Istotne informacje

CHRZEST ŚWIĘTY

1. Chrzty odbywaja się w sobote w czasie Mszy św. wieczorenj oraz w niedzielę o godz. 11.00.

2. Chrzest dziecka należy zgłosiec najpóźniej tydzień przed uroczystością.

3. Konieczne jest pozwolenie na udzielenie sakramentu poza własną parafią (jeżeli dziecko jest z innej parafii).

4. Zgłaszający chrzest  powinien przynieść:

• akt urodzenia dziecka
  • dane rodziców chrzestnych (wiek, zawód, adres) oraz zaświadczenia z ich parafii, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami (bierzmowanie, żyjący w związku sakramentalnym). Żyjący w związku niesakramentalnym nie mogą być rodzicami chrzestnymi!

BIERZMOWANIE

1. Metryka chrztu świętego

2. Potwierdzenie o uczestnictwie w katechizacji

3. W przypadku osób starszych - świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej

I KOMUNIA ŚWIETA

1. Metryka chrztu świętego

2. W przypadku zmiany nazwiska dziecka urzędowy dokument potwierdzający ten fakt

MAŁŻEŃSTWO

1. Aktualne tj. z datą do 3 miesięcy wstecz metryki chrztu z adnotacją o bierzmowaniu

2. Dowody osobiste

3. Ostatnie świadectwo katechizacji

4. Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej

5. Zaświadczenie z USC, aby ślub kościelny pociagał za sobą skutki cywilno prawne lub akt ślubu jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

POGRZEB

1. Akt zgonu